Zapojte svoje smysly a objevte tajemné spektrum chutí s novou whisky The Glenlivet Spectra

Nová limitovaná edice tří single malt whisky The Glenlivet je tou nejtajemnější sadou skotské whisky všech dob. Elegantní černé balení The Glenlivet Spectra přichází na trh s tajným chuťovým profilem a bez jakýchkoliv bližších informací. Milovníci whisky si tak mohou pomocí interakce s webem značky otestovat svoje schopnosti rozpoznat její jednotlivé složky. Nasaďte sluchátka, naskenujte QR kód a ponořte se do degustace široké škály chutí jemného a ovocného stylu whisky značky The Glenlivet. V České republice je The Glenlivet Spectra k dispozici ve velmi omezeném počtu.

V jakém sudu whisky zrála? Bylo to po bourbonu či po sherry, jednalo se o první nebo druhé naplnění, jaký druh dřeva byl použit a hlavně jak dlouho v něm whisky zrála? The Glenlivet představuje whisky Spectra, nejnovější počin v kolekci speciálních mysteriózních whisky, které uvádí bez jakéhokoliv popisu. Ve světě přehlceném informacemi The Glenlivet boří zažité konvence a přináší digitální zážitek, pomocí kterého se milovníci whisky přenesou do multisenzorického světa, jež ohromí jejich smysly – a to zejména ty chuťové. Tajemné tipy udávají směr, avšak je na schopnosti každého objevit na patře i ty nejprchavější chuťové tóny, pojmenovat je a určit tak chuťový profil každé ze tří unikátních whisky v sadě The Glenlivet Spectra. Na konci degustace získá každý uživatel personalizovanou kartu s výsledky ukazující jak blízko k dekódování jednotlivých single malt whisky se dostal.

„V souladu s naším odvážným duchem, který se nebojí narušovat zažité tradice, jsme vytvořili inovativní degustační zážitek postavený na třech single malt whisky. Zakomponovat náš signaturní styl značky The Glenlivet do tří různých whisky, které společně budou dokonale souznět jako celek, byla velká výzva. Vzhledem k mysteriózní povaze kolekce Spectra jsme se snažili, aby každá chuťová nóta byla výrazná a co nejvíce rozpoznatelná,“ říká Master Distiller palírny The Glenlivet Alan Winchester, který za vznikem edice Spectra stojí a dodává: „Záměrně uvádíme The Glenlivet Spectra bez jakýchkoliv informací, abychom nic neprozradili. Chceme aby fanoušci whisky s pomocí digitálního světa zapojili smysly a otestovali své chuťové schopnosti odhalit všechny složky whisky.“

Každá ze tří 20cl lahví luxusní single malt whisky The Glenlivet Spectra je uložena v inovativním skládacím boxu rozděleném na tři přihrádky. Design každé z nich je navržen tak, aby jemně dokresloval její chuťový profil. K odhalení kompletního chuťového profilu a informací o sudech whisky The Glenlivet Spectra dojde později během roku 2020. 

Spectra je pátou v řadě mysteriózních whisky z palírny The Glenlivet po vydaných edicích Alpha, Cipher, Code a Enigma. V roce 2013 byla vydána první edice Alpha, v roce 2016 edice Cipher, Code následovala v roce 2018 a Enigma byla uvedena v roce 2019. Všechny lahve byly vydány bez degustačních poznámek a zákazníci je odhalovali pomocí různých indicií.

 

THE GLENLIVET SPECTRA

Sada tří 20cl whisky, obsah alkoholu 40 %

Cena 2.900 CZK

K DOSTÁNÍ NA E-SHOPU

www.prestigeselection.cz

 

O značce The Glenlivet

Palírna The Glenlivet, spadající do portfolia společnosti Pernod Ricard, byla založena Georgem Smithem v roce 1824 jakožto první legální palírna ve Skotsku. Originální single malt skotská whisky The Glenlivet se proslavila díky jemnému a ovocnému chuťovému profilu. Jakožto „whisky, která to všechno začala“ je značka věrná tradici a odkazu zakladatele vyrábět sladové whisky mimořádné kvality. Dnes je The Glenlivet nejprodávanější skotskou sladovou whisky na světě.

O společnosti Jan Becher – Pernod Ricard

an Becher – Karlovarská Becherovka, a. s., je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Byla založena v roce 1807 slavnou karlovarskou rodinou Becherů a její hlavní činností je výroba a prodej prémiových alkoholických nápojů. V roce 1997 se stala součástí francouzské skupiny Pernod Ricard, jednoho ze dvou největších výrobců prémiových lihovin a vína na světě.

        

 

 

BYLO VÁM 18 LET?