O nás & historie

Skupina Pernod Ricard vznikla v roce 1975 spojením dvou rodinných společností – Pernod a Ricard. Kořeny sahají ale ještě daleko do historie, do roku 1805, kdy Henri Louis Pernod založil první absintový lihovar ve Francii. Paul Ricard oproti tomu přišel v roce 1932 na trh s anýzovým nápojem s názvem pastis, který se brzy stal francouzským národním nápojem.

Skupinu v současné době vede Alexandre Ricard, který v roce 2015 navázal na svého strýce Patricka Ricarda, syna samotného zakladatele společnosti Paula Ricarda.

Pernod Ricard Czech Republic vznikla v roce 2024 oddělením od společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka, která byla součástí skupiny Pernod Ricard od roku 1997. V tomto roce přidala do svého portfolia celosvětově známý tradiční český likér Becherovka, který celých 27 let úspěšně vedla.

Globální skupina Pernod Ricard v současnosti zaujímá druhé místo mezi světovými výrobci a prodejci vína a destilátů a nabízí 240 prémiových značek alkoholických nápojů ve více než 160 zemích světa s jasnou ambicí stát se lídrem ve svém oboru.

Na českém trhu distribuujeme více než 40 světových prémiových značek alkoholu. Patří k nim Ballantine´s, Jameson, Havana Club, Beefeater, Absolut, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Malibu, Jacob´s Creek a další známé kvalitní lihoviny.