. O nás & historie

Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s. je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Její hlavní činností je výroba a prodej prémiových alkoholických nápojů. V roce 1997 se stala součástí skupiny Pernod Ricard, jednoho ze dvou největších výrobců lihovin a vína na světě.

Logo-Pernod-Ricard

Vlajkovou lodí naší společnosti je dnes již světově proslulý bylinný likér Becherovka Original, který v roce 2007 oslavil 200 let své existence a vyváží se do více než 40 zemí světa. Kromě hlavní značky Becherovka Original vyrábíme v našem provozu v Karlových Varech také prémiový likér Cordial a aperitiv KV 14. V roce 2008 jsme výrobu rozšířili o likér Lemond.

vizual lahve_full HD_15lahvi

Vedle vlastní výroby bylinných likérů a alkoholických nápojů distribuuje na českém trhu společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka jako součást skupiny Pernod Ricard více než 40 světových značek alkoholu. Patří k nim například Ballantine´s, Jameson, Havana Club, Beefeater, Absolut, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Malibu, Jacob´s Creek a další známé značky kvalitních lihovin.

Historie společnosti

Historie Becherovky se začíná psát na začátku 19. století. U jejího zrodu stál drogista Josef Vitus Becher. Ten se několik let zabýval vývojem žaludečního likéru na základě receptury, kterou mu zanechal jeho přítel Dr. Christian Frobrig z Anglie. A v roce 1807 zahajuje prodej bylinného likéru nezaměnitelné vůně a chuti.

Josef_Vitus_Becher

O rozvoj společnosti a věhlas Becherovky Original se zasloužili také další členové rodiny Becherů. Tím nejvýznamnějším je Jan Becher, který stál v čele firmy téměř 40 let a jehož podpis dodnes zdobí lahev Becherovky Original. Díky svým mimořádným obchodním schopnostem je považován za zakladatele naší firmy. V roce 1867 nechal postavit moderní továrnu, na jejímž místě se dnes nachází Jan Becher Muzeum a karlovarské turistické středisko Becherplatz.

Tovarna

Becherovka Original se pod rodinným vedením stala ikonickým českým produktem známým po celém světě. Všechny nástrahy, kterým čelila od znárodnění v roce 1945, se jí podařilo překonat a stejně úspěšně ustála i období normalizace a komunistické vlády. Paradoxně především díky zavedení výroby nealkoholických nápojů. Novodobá historie Becherovky Original navazuje na úspěchy rodiny Becherů v roce 1997, kdy byla společnost privatizována skupinou Pernod Ricard.

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.