Scapa

Scapa

Scapa je malá skotská palírna založená v roce 1885 nedaleko města Kirkwall na souostroví Orkneje, jež vyrábí výjimečnou skotskou sladovou whisky. Zaměstnává pouze malý tým znalců řemesla, které je předáváno po generace. V palírně je jen jeden pár destilačních kotlů, pro zrání se používají pouze first fill sudy po bourbonu z amerického dubu dodávající whisky jemnou, nasládlou a ovocnou chuť s dlouhým svěžím zakončením. Většina produkce je určena pro potřeby prémiových blendů Ballantine‘s.

Scapa Glansa - staronorsky zářící obloha před bouří, jedinečná single malt whisky z Orknejských ostrovů. První rašelinné stáčení z palírny Scapa Glansa navazuje na stáčení Scapa Skiren. Glansa je známá pro svůj hladký, medový a výrazný chuťový profil, díky zraní v sudech z amerického dubu (100% first-fill American Oak) před prvním naplněním. Jedinečnost chutí jí propůjčuje destilace na jediném funkčním Lomondském destilačním kotli ve whisky průmyslu a dlouhá doba fermentace 70 hodin, o kterou se starají Brian MacAulay master destilatér a pouze pět jeho kolegů.

 

Scapa Glansa je na závěr zrání finišována v sudech po rašelinné whisky, kde získává bohatou a plnou chuť zakončenou jemným kouřovým dozvukem. 

 

Portfolio z palírny Scapa ztělesňuje nečekané kontrasty Orknejských ostrovů, bohatou škálu chutí, vášeň pro lidský um a reflektuje přírodní prvky z jedinečného ostrova, na kterém byl destilován.

 

Scapa nedávno otevřela svoji palírnu také pro veřejnost, poprvé od svého otevření v roce 1885.

Obsah alkoholu 40 %.

BYLO VÁM 18 LET?