Midleton

Midleton

Starou midletonskou palírnu založili ve 20. letech 19. století bratři Murphyové přestavbou továrny na zpracování vlny. Po sloučení s několika menšími palírnami v okolí vznikla společnost Cork Distillers Company. V té době se palírna chlubila největším destilačním kotlem na světě. Po sloučení s palírnami Jameson a Powers a vzniku Irish Distillers Group v roce 1966 byla o devět let později vedle původní palírny postavena nová midletonská palírna, do níž byla převedena výroba z ostatních palíren IDG. Dnes produkuje midletonská palírna 90 % whis­key vyráběných v Irsku.

Midleton Very Rare je exkluzivní irská whiskey nesoucí jméno po palírně Midleton, kde se vyrábí. Výroba této whiskey je přísně omezena na ročníky (od r. 1984) – jen 50 nejkvalitnějších sudů po bourbonu a sherry ve stáří 12–25 let vybere osobně master distiller Brian Nation. Každý majitel této unikátní whiskey je zapsán do Knihy vlastníků a je oprávněn k volné návštěvě palírny. Stáčí se do jednotlivě číslovaných lahví. Obsah alkoholu 40 %.

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.