Longmorn

Longmorn

Původ jména palírny Longmorn je v gaelském Lhanmorgund („místo svatého muže“), neboť byla postavena na místě staré kaple. Palírna byla založena roku 1894 Johnem Duffem a jeho společníky Georgem Thomsonem a Char­lesem Shirresem. Již přes sto let je značka Longmorn zárukou bohaté, dominantní chuti. Většina produkce se používá do míchaných whisky Chivas, Something Special a Queen Anne.

Longmorn 16yo je šestnáctiletá sladová whisky stařená ve třech typech sudů: american oak barrels, ex-sherry casks a traditional oak. Díky přírodním ingrediencím jedinečný speysidský charakter, který je podpořen použitím vody z místních pramenů, ječmene z Moray a rašeliny z nedalekých zdrojů. V její sladké chuti zprvu rozpoznáte skořici a muškátový oříšek. Dále ucítíte chuť medu a manga, které přechází do creme de mures s cedrovým tónem a nádechem mátového listu. Není filtrována za studena. Obsah alkoholu 48 %. 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.