Bourbon Four Roses v nové láhvi

Four Roses na jaře tohoto roku změnil vzhled svého nejprodávanějšího bourbonu. Od září se v nové prémiové láhvi, která lépe odráží kvalitu destilátu, jenž se ukrývá uvnitř, prodává také v České republice.

Doposud se základnímu bourbonu v portfoliu Four Roses zvyklo říkat Yellow Label, to už však po změně designu neplatí. Nová elegantní láhev opatřená embosovaným symbolem čtyř růží má nyní etiketu béžovou a je podobně jako bourbony Four Roses Small Batch a Four Roses Single Barrel laděna do hněda. Celá řada tak na barovém displeji působí lépe a uceleně. „Ke změně designu našeho základního bourbonu jsme přistoupili letos na jaře, na mnoha trzích se ale projeví teprve v průběhu roku. Původní žlutou etiketu nahradila béžová, a to v kombinaci s hnědou barvou místo zelené. Výsledek je elegantnější a prémiovější, celá řada našich bourbonů je teď vizuálně perfektně sladěná,“ vysvětluje master distiller palírny Four Roses Brent Elliott.

Obsah láhve se samozřejmě nemění. Nadále se v ní ukrývá bourbon postavený na kombinaci všech deseti receptur, které se v palírně Four Roses používají. Jako jediná totiž kombinuje dvě obilné receptury a pět typů kvasinek, výsledkem je tudíž deset rozdílných typů destilátu s různým chuťovým profilem, jejichž pečlivým výběrem a mícháním bourbony se čtyřmi rudými růžemi ve znaku vznikají.

Základní bourbon Four Roses, jenž se nyní dočkal nové láhve, se vyznačuje delikátní chutí a dlouhým finišem. V jeho vůni se tóny hrušek a jablek mísí s květinovým aroma, v chuti lze nalézt náznak medu a koření. Jde o velice jemný bourbon, který se skvěle hodí nejen k popíjení v čisté podobě, ale také do klasických koktejlů, jako jsou Old Fashioned, Manhattan či Mint Julep.

V České republice se bourbon Four Roses v nové láhvi prodává od září, a to pouze v 0,7l provedení.

 

  

 

 

 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.