Uvolňování opatření přehledně: příští týden otevřou autoškoly či knihovny, restaurace v průběhu května

11. květen

 

V další vlně nového harmonogramu počítá plán s otevřením nákupních center. Lidé v nich ale pořád budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla, jako třeba nošení roušek. Uvolnění se týká i ostatních provozoven nad 2500 m2.

Otevřít budou moci také restaurace, hospody, bufety, kavárny, vinotéky s prodejem přes výdejní okénko nebo ty, které mají zahrádku.

Uvolnění se týká také kadeřnictví, holičství, masážních nebo kosmetických salonů, solárií či manikúr a pedikúr.

Povolení se vztahuje i na muzea, galerie či výstavní síně. Zatím jen do venkovních prostor se dostanou i návštěvníci hradů, zámků nebo skanzenů.

Venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců budou od 11. května povoleny úplně.

 

25. květen

 

Poslední vlna uvolňování vládních nařízení je naplánovaná na 25. května. Ta počítá s otevřením vnitřních prostor restaurací, hospod nebo kaváren.

Otevřít se budou moci i vnitřní pavilony v zoologických nebo botanických zahradách.

Plného otevření se dočkají i divadla, zámky a hrady. Při zatím nespecifikovaném počtu osob bude umožněno konání kulturních, společenských a sportovních akcí.

Koncem května už by také mělo být možné vyrazit na výlet a přespat jinde než doma, protože by měly začít fungovat i hotely nebo kempy.

Větší uvolnění se bude týkat i svateb, zotavovacích akcí pro děti do 15 let či dalších opatření v oblasti cestovního ruchu.

Zákazníkům se otevřou například tetovací salony. Fungovat by měly začít také dosud nepovolené taxislužby.

 

   

 

 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.