Scapa Glansa – jedinečná single malt whisky z Orknejských ostrovů

Chivas Brothers releses Scapa Glansa Peated Single Malt

Glansa (staronorsky zářící obloha před bouří) první rašelinné stáčení z palírny Scapa doplňuje první stáčení Scapa Skiren. Ta je známá pro svůj hladký, medový a výrazný chuťový profil, díky zraní v sudech první naplnění z amerického dubu (100% first fill american oak). Jedinečnost chutí jí propůjčuje destilace na jediném funkčním Lomondském destilačním kotli ve whisky průmyslu a dlouhá doba fermentace 70 hodin, o kterou se starají Brian MacAulay master destilatér a pouze pět jeho kolegů.

Scapa Glansa je na závěr zrání finišována v sudech po rašelinné whisky, pro bohatou a plnou chuť zakončenou jemným kouřovým dozvukem. 

Portfolio z palírny Scapa ztělesňuje nečekané kontrasty Orknejských ostrovů, bohatou škálu chutí, vášeň pro lidský um a reflektuje přírodní prvky z jedinečného ostrova, na kterém byl destilován. Scapa nedávno otevřela svoji palírnu také pro veřejnost, poprvé od svého otevření v roce 1885.

Scapa Glansa Tasting Notes:

Vůně – ovocně sladká s tóny broskví, ananasu a vanilky s lehkých náznakem kouře

Chuť – broskve, zralé hrušky, krémový caramel s vanilkou s vybalancovaným jemným kouřem

Finish – dlouhý, intenzivní a bohatý

             

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.