Muzeum

Jan Becher Muzeum je součástí společenského prostoru Becherplatz, který v Karlových Varech představuje oblíbenou turistickou destinaci. Nachází se na místě bývalé továrny Becherovky vystavěné v roce 1867 a každoročně ho navštíví tisíce milovníků karlovarského likéru z celého světa.

Zrekonstruované sklepní prostory muzea umožňují nahlédnout do míst, která spojuje slavný Becherovod. Návštěvnici zde mohou nasát vůni Becherovky pod kamennými klenbami, obdivovat krásu a trvanlivost původních sudů s nezaměnitelným kryptogramem rodiny Becherů a samozřejmě také ochutnat likéry z produkce karlovarské likérky. Interaktivní expozice je postupně provede historií Becherovky i jednotlivými fázemi výroby – od míchání bylin a koření přes digeraci až po stáčení likéru a jeho expedici.

V závěru prohlídky potom hosté mohou navštívit muzejní prodejnu, která kromě Becherovky a dalších produktů z našeho portfolia nabízí i zajímavé suvenýry. Některé z nich (např. výpravná kniha Tajemství třináctého pramene) jsou k dostání pouze zde.

Otevírací doba: denně od 9.00 do 17.00 hod.
Adresa: T. G. Masaryka 282/57, Karlovy Vary
Jazyk prohlídky: česky, anglicky, německy, rusky

Přejít na web muzea

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.