Jan Becher Pernod Ricard daruje 2500 litrů dezinfekce

Společnost Jan Becher Pernod Ricard daruje městu Karlovy Vary a jeho organizacím, stejně jako i dalším místním dobročinným organizacím, 2500 litrů dezinfekce Anti-COVID. Pro zjednodušení a urychlení celého procesu firma nakoupila již hotovou dezinfekci u svého dlouholetého dodavatele, největšího výrobce lihu v Česku. Na první pohled jednoduchou výrobu nedostatkové dezinfekce totiž komplikuje využití lihu zatíženého spotřební daní. Prostředek Anti-COVID se vyrábí podle receptury Světové zdravotnické organizace.

 „Pomoc mateřskému městu je pro nás povinností. Udělat však z našeho lihu, který podléhá spotřební dani, líh denaturovaný, ze kterého se spotřební daň neplatí, je složitý a zdlouhavý proces. Dezinfekce je nedostatek, proto jsme museli jednat rychle. Místo snahy o výrobu vlastního denaturovaného lihu jsme se rozhodli soustředit na nákup a distribuci již hotové dezinfekce Anti-COVID,“ říká Tomáš Bryzgal, ředitel výrobního závodu Jan Becher Pernod Ricard. Přípravek na dezinfekci rukou Anti-COVID mohou vyrábět vybrané české firmy díky zvláštnímu povolení od Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Městu Karlovy Vary jsme dnes věnovali 2000 litrů dezinfekce pro potřeby města a jeho organizací. Dalších 500 litrů darujeme týmu dobrovolníků, kteří se postarají o distribuci například do domovů pro seniory či do lékáren,“ dodává Bryzgal.

„Děkujeme společnosti Jan Becher Pernod Ricard za darovanou dezinfekci. Karlovy Vary jsou domovem nejen Becherovky, ale i desítek jejích zaměstnanců továrny a muzea. V této těžké situaci se zvedla ohromná vlna solidarity, která nám pomáhá poskytovat nezbytné ochranné pomůcky a dezinfekci. Velmi za to děkujeme a ihned vše distribuujeme tam, kde je to nejvíce potřeba,“ říká Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka města Karlovy Vary. „Dezinfekce od společnosti Jan Becher Pernod Ricard pomůže našim dobrovolníkům, kteří zajišťují nákupy pro karlovarské seniory a pomáhají lidem umístěným v karanténě, městské policii, pečovatelkám v domovech pro seniory, řidičům městské hromadné dopravy a spoustě dalším,“ dodává.

Mezinárodní skupina Pernod Ricard pomáhá po celém světě. V domovské Francii, ve Švédsku, Spojených státech, Španělsku nebo v Indii daruje alkohol na výrobu milionů lahviček dezinfekce nebo ji přímo vyrábí ve svých závodech.

        

 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.