Powers

Powers

Palírnu Powers založil v irském Dublinu roku 1791 James Power, majitel zájezdního hostince. O tři desetiletí později již jeho syn John vyráběl sto padesát tisíc litrů whiskey ročně a během následujících deseti let tento objem ještě zdesetinásobil. Díky tomuto podnikatelskému úspěchu byl John dokonce pasován na rytíře. Od roku 1866 začala palírna, tehdy pod jménem John Power & Son, stáčet jako jedna z prvních na světě whiskey do lahví (do té doby se obvykle prodávala v sudech). Každou lahev zdobil zlatý štítek, což dalo whis­key její název – Powers Gold Label.

Powers Gold Label je jednou z nejpopulárnějších a jednou z mála irských whiskey, která zraje pouze v dubových sudech po bourbonu. Vyrábí se smícháním pot still whiskey a grain whiskey, které jsou obě třikrát destilované. Tím je zachována její celistvost a konzistentní chuť připomínající med a směs koření. Díky tomu, že obsah alkoholu je 43,2 % nemusí whiskey procházet studenou filtrací. Vzniká tak exkluzivní destilát s nezaměnitelnou, plnou a komplexní chutí. Obsah alkoholu 43,2 %.

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.