Soutěž Chivas The Venture o nejlepší podnikatelský projekt a 1 milion dolarů odhaluje českou porotu

Odstartovala mezinárodní soutěž Chivas The Venture o 1 milion dolarů hledající výjimečné start-upy, které přistupují k podnikání inovátorsky, usilují o změny ve společnosti a snaží se řešit celosvětové problémy. Společnost Jan Becher – Pernod Ricard, jež soutěž na českém trhu zaštiťuje, odkrývá jména pětičlenné poroty, ve které usednou známé osobnosti a zvučná jména podnikatelské sféry.

Pouze do konce září je možné přihlásit svůj projekt do soutěže The Venture, kterou již potřetí vyhlašuje přední výrobce skotské whisky Chivas Regal. Všechny informace a kompletní pravidla jsou k dispozici v češtině na stránkách www.TheVenture.com. Ze všech došlých přihlášek bude vybráno deset nejlepších uchazečů, jejichž projekt splňuje nejenom sociální aspekt věci, ale je také finančně udržitelný a schopný generovat zisk. Ty následně čekají v průběhu října speciální workshopy na rozvoj jejich podnikatelských dovedností
a poradenství s nezávislými odborníky – specialisty na start-upy, kreativci, finančníky a kouči. Nejlepší pětka dostane prostor obhájit se před lokální porotou.

Roli předsedy poroty přijal Václav Dejčmar, investor, ekonom, mecenáš, podporovatel vědy, akcionář společnosti RSJ, spolumajitel přední soukromé galerie současného umění DOX Prague a majitel modelingové agentury Czechoslovak Models. Touha změnit svět, udělat     z něj lepší místo k životu, je stará jako lidstvo samo. Češi se rádi podceňují, ale ve skutečnosti jsme velmi šikovný a invenční národ. Vítám každou aktivitu, která podporuje společensky odpovědné podnikání a motivuje chytré lidi v této zemi přemýšlet o lepší budoucnosti, ” říká Václav Dejčmar, předseda poroty The Venture.

Mezi členy poroty usedne Miloš Čermák, novinář, spisovatel, analytik, spoluzakladatel konzultantské firmy NextBig a šéfredaktor zpravodajského serveru ihned.cz; Lucie Tvarůžková, novinářka a zakladatelka půjčkového crowfundingu Zonky; Leoš Novotný, majitel železničního dopravce Leo Express aVladimír 518, známý český rapper.

“Jsem rád za každou příležitost k testování nových nápadů nebo podnikatelských plánů. Ano, mnohé často vypadají jako pěkné hlouposti … ale to platí i o řadě těch, z kterých se nakonec vyklubaly byznysy s miliardovými obraty. The Venture má navíc tu výhodu, že je globální akcí, takže nabídne srovnání se světem. A finalistovi i šanci se v tom světě prosadit,” říká na adresu projektu The Venture Miloš Čermák. Lucie Tvarůžková doplňuje: „The Venture je projekt, který motivuje lidi vymyslet a dělat něco, co bude v byznyse nejlepší na světě. Čím víc lidí s takovými ambicemi bude v Česku, tím bude Česko lepší země.“

Rapper Vladimír 518 si od účasti v porotě slibuje„Popravdě furt očekávám nástup nějaké další nové generace, která v sobě nebude mít už stopu jakéhokoli znevýhodnění z období komunismu či raného postkomunismu. Generace, která je od dětství napojená na světová média i komunity, a tím pádem i na otevřenější a širší způsob myšlení. Doufám, že mi projekt The Venture někoho takového představí.“

Lokální finále, kde bude porota během tzv. Train Pitch u pěti nejlepších projektů hodnotit míru společenského přínosu, inovativnost, finanční výsledky, kvalitní podnikatelský plán i schopnost svůj projekt dokonale obhájit, proběhne 9. listopadu.

www.TheVenture.com

 

Kontakt pro média

Zita Vinšová – EV Communications –  vinsova@evcommunications.cz – +420 602 367 721

Romana Hájková – EV Communications – hajkova@evcommunications.cz – +420 606 699 366

Kontakt Jan Becher – Pernod Richard

Kateřina Vondrák Hvězdová –  katerina.hvezdova@pernod-ricard.com – +420 255 732 513

www.prestigeselection.cz

 

O značce Chivas Regal

Celosvětově proslulá prémiová whisky Chivas Regal je považována za globální ikonu ve svém odvětví. Nadčasová klasika, která po celé 20. století zůstala na vrcholu nápojových trendů, Chivas Regal dnes prodává ve více než 150 zemích po celém světě. Sortiment Chivas Regal, který je uznáván jako ztělesnění nejlepšího stylu a exkluzivity, zahrnuje pět stálých značek whisky: Chivas 12, Chivas Regal Extra, Chivas 18, Chivas 25 a exkluzivně pro Global Travel Retail Chivas Brothers Blend. V rámci České Republiky je v distribuci společnosti Jan Becher – Pernod Ricard.

O Chivas The Venture

V roce 2014 spustila společnost Chivas Regal The Venture každoroční soutěž o milion dolarů, ve které hledá a odměňuje ty, kteří prostřednictvím svého byznysu přinášejí pozitivní změnu. V posledních dvou letech Chivas Regal investoval 2 miliony dolarů do nové generace mimořádných start-upů se sociálním přesahem. V roce 2016 se přihlásilo více než 2.700 podnikatelů z celého světa, z nichž bylo vybráno pouze 27 start-upů, jejichž posláním byla změna k lepšímu. Ti nejlepší si mezi sebe rozdělili finanční prostředky pro rozvoj svého podnikání. Do třetího, právě probíhajícího ročníku má možnost se poprvé zapojit také Česká republika.  Celosvětové finále proběhne v polovině roku 2017.

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.