Mistr legendární značky Havana Club v Praze představil párování prémiových rumů s doutníky

 Pan Asbel Morales, Maestro Ronero neboli mistr výroby ikonických rumů značky Havana Club navštívil Prahu, aby v rámci jedinečného setkání v kubánském baru La Casa de la Havana vieja představil nejenom prestižní rumy z kolekce Havana Club Icónica, ale také jejich snoubení s  doutníky, které stejně jako rum neodmyslitelně patří ke kubánské kultuře.  

Tak jako nejlepší doutníky světa pocházejí z Kuby, také kubánský rum je národní ikonou s dlouhou tradicí výroby. Propojení značky Havana Club, předního výrobce prémiových rumů, spolu se slavnými kubánskými doutníky ztělesňuje výjimečnost tamní řemeslné dovednosti a zručnosti. Snoubení jejich chutí a výrazného aroma představuje opravdovou chuť Kuby a je skutečným zážitkem pro každého znalce. Tabákové listy pro výrobu doutníků mají různé vlastnosti a jsou různého stáří. Nejinak tomu je u rumů Havana Club, za jejichž vznikem stojí expertíza kubánských Maestros Roneros. Mistři jsou zodpovědní za každý krok v procesu výroby rumu, od výběru cukrové třtiny až po konečné stáčení. Jakožto nositelé tajemství největšího z kubánských pokladů dohlížejí na zrání a míchání rumů s vášní, trpělivostí a přesností, jakož i s oddaností kubánské tradici výroby rumu.

Maestro Ronero Asbel Morales, který do Prahy přijel již potřetí, je jedním z několika nejdůležitějších mistrů značky Havana Club. Pro získání tohoto titulu je třeba téměř 15 let tréninku, což je proces ve kterém nejzkušenější Maestros Roneros předávají své znalosti svým nástupcům. Po studiích výroby rumu na prestižní škole v Manacas započal Asbel svoje učňovská léta v místní palírně, kde byl objeven jeho cit a skutečný talent pro výrobu rumu. Titul Maestro Ronero značky Havana Club získal před více než patnácti lety a od roku 2007 působí v palírně v San José. Jak sám říká: „Člověk nevyrůstá s tím, že se stane Maestrem Ronerem. Možnost stát se jím získáte pouze pokud ve vás někdo tyto schopnosti objeví a dá vám možnost ukázat svůj potenciál.“ Přítomné, kteří se během příjemného večera v Casa de La Havana vieja pomocí prožitku přenesli na vzdálenou Kubu, zasvětil do tajů popíjení prémiových rumů tak, aby maximálně vynikla jejich chuť, vůně i barva. Zaměřil se na nejvyšší řadu rumů Havana Club Icónica, zejména na trojici Havana Club Selección de Maestros, Havana Club Anejo 15 Anos Gran Reserva a Havana Club Unión. Důležitou část svojí prezentace pak věnoval doutníkům a důležitosti jejich správného párování s daným rumem pro absolutní umocnění prožitku.

 

KOLEKCE HAVANA CLUB ICÓNICA A JEJÍ PÁROVÁNÍ S DOUTNÍKY

 

HAVANA CLUB SELECCIÓN DE MAESTROS

 DOUTNÍK PARTAGAS NO.2

 

Rum Havana Club Selección de Maestros je výsledkem toho nejlepšího společného umění šesti nejlepších a nejzkušenejěích Maestros Roneros pod vedením talentovaného Dona Josého Navara. Selección de Maestros v sobě snoubí ty nejvybranější rumy z těch nejkvalitnějších surovin. Voní po karamelu, opečených pekanových ořeších, koření, tabáku a dřevu. Také v chuti je patrná stopa karamelu smíchaná s kakaem, kávou, sladkým tabákem a kořením. Doznívá příjemným dýmovým dubem a kořením s karamelizovaným ovocem, které zážitku dodá pozoruhodnou rovnováhu.

Pro vychutání rumu Selección de Maestros se skvěle hodí doutník Partagas série P No.2. Tato značka doutníků je jednou z nejstarších kubánských značek vyráběných v původní továrně v centru Havany. Intenzivní a velice chutný doutník pro ty nejnáročnější znalce je v chuti krémový, zemitý a pikantní s jemnými náznaky dřeva, medu a pepře. Intenzivní hořkost s nótami sušeného ovoce a hořké kávy přechází v dlouhý a silný závěr.

 

 

Cena Havana Club Selección de Maestros: 1.299,- Kč

 

HAVANA CLUB ANEJO 15 ANOS GRAN RESERVA

DOUTNÍK LUSITANIAS DE PARTAGAS

Havana Club Anejo 15 Anos Gran Reserva je vzácný rum, který vznikl pečlivým výběrem nejlepších starých kubánských rumů. Podle mnoha znalců je považován za nejlepší rum světa. Vyrábí se v limitované edici pro pravé znalce, kteří vědí, jak ocenit luxusní kubánský rum. Voní po ovoci a toto aroma přechází i do chuti, která je medová s tóny banánu, hrušky, fíků a sušených švestek. Nejlépe chutná čistý.

S tak výjimečným rumem, jakým je Anejo 15 Anos Gran Reserva, se dokonale snoubí double corona doutník Lusitanas de Partagas. Ten se řadí vůbec k nejlepším doutníkům, které byly kdy vyrobeny. Komplexní, bohatá a jemná dřevitá chuť postupně uvolňuje tóny tmavé čokolády s peprnými nótami.

 

 

Cena Havana Club Anejo 15 Anos: 6.499,- Kč

HAVANA CLUB UNIÓN

DOUTNÍK COHIBA MAGICOS

 

Havana Club Unión je prvním kubánským rumem, který byl vytvořen speciálně pro párování s nádhernou a plnou chutí kubánského doutníku. Nabízí nejen propojení dvou světově uznávaných kubánských značek – Havana Club a Cohiba, ale představuje také spojení esencí jejich společného dědictví a země původu. Tento výjimečný rum je výsledkem spojení úsilí Maestra Ronera značky Havana Club Asbela Moralese a proslulého kubánského znalce doutníků Fernanda Fernándeze. Při jeho výrobě se Asbel Morales nechal inspirovat procesem stárnutí tabákových listů, jejich mícháním a zráním. Vybral tedy nevelké várky unikátních rumů a ty pak nechal stárnout a opakovaně je míchal. Havana Club Unión má krásnou jantarovou barvu a bohatou vůni, v níž lze rozpoznat především dub a kouř s jemnými tóny citrusu, kokosového ořechu, sušeného ovoce a kávy. Chuť je jemně dřevitá, s náznaky vanilky, čokolády a sušeného ovoce.

Tento špičkový rum se výborně doplňuje s klasickou chutí doutníku Cohiba Siglo VI či s doutníkem Cohiba Magicos, který je hrdým zástupcem nové generace doutníků této značky. Má tmavý krycí list v barvě hořké čokolády se zemitou, ovocnou chutí a vůní.

 

 Cena Havana Club Unión:  7.590,- Kč

 

K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH OBCHODECH, BARECH A NA E-SHOPU

 

www.prestigeselection.cz

 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.