De Kuyper má nového distributora

Tradiční nizozemská značka De Kuyper mění v České republice distributora. Nově se stává součástí portfolia společnosti Jan Becher Pernod Ricard. De Kuyper Royal Distillers je zároveň od září tohoto roku výhradním distributorem Becherovky na nizozemském trhu.

De Kuyper Royal Distillers je devátou nejstarší rodinnou firmu v Nizozemsku. Její historie sahá až do roku 1695, kdy Petrus de Kuyper spolu se svou ženou Annou Custers založil v Horstu bednářskou firmu, která dodávala sudy mimo jiné i výrobcům ginu. Jejich syn Jan v roce 1752 firmu přestěhoval do Schiedamu a své podnikání zaměřil na výrobu jalovcového destilátu. Vnukové zakladatelů o 17 let později převzali palírnu v Rotterdamu a stali se největší firmou ve svém oboru ve městě. Rodinný byznys úspěšně rozvíjely i další generace, už v polovině 19. století rodina své produkty exportovala a i s ohledem na to a na obranu před méně kvalitními napodobeninami si nechala značku registrovat. Významným milníkem se stal rok 1911, kdy společnost zahájila výrobu v nové palírně ve Schiedamu. Likéry se pod značkou De Kuyper vyrábějí od 20. let minulého století. Už o dekádu později jich měla firma ve své nabídce na dvě desítky, patřily k nim například apricot brandy, cherry brandy, triple sec nebo třeba creme de menthe. V současnosti je De Kuyper Royal Distillers ve světovém měřítku největším producentem likérů určených primárně pro přípravu koktejlů. Exportuje je do více než stovky zemí – samozřejmě včetně České republiky.

Nově má produkty De Kuyper Royal Distillers v distribuci společnost Jan Becher Pernod Ricard. „Spolupráci s De Kuyper Royal Distillers, jež je stejně jako společnost Pernod Ricard tradiční rodinnou firmou, velmi vítáme. Její likéry vhodně doplní naše stávající portfolio, a navíc tím získáme silného partnera, který bude na nizozemském trhu distribuovat Becherovku. De Kuyper je stejně jako Becherovka silnou značkou s bohatou historií, a tak věříme, že bude u našich nových obchodních partnerů v dobrých rukou,“ říká Marin Pučalík, obchodní ředitel společnosti Jan Becher Pernod Ricard.

V České republice se nový distributor nizozemských likérů zaměří na deset produktů, k nimž patří klasika v podobě De Kuyper Triple Sec, Apricot Brandy, Creme de Cassis a Blue Curaçao a z tradiční řady ještě De Kuyper Marasquin. Ovocné koktejlové likéry bude v portfoliu Jan Becher Pernod Ricard zastupovat De Kuyper Melon, Raspberry a Creme de Bananes a novodobé speciality likéry Kwai Feh a Peachtree. „S De Kuyper budeme dále stavět na jeho oblibě u barmanů. Věříme v jeho potenciál vycházející z hluboké rodinné tradice a historie, což je jasný trend, který barmanská komunita vyhledává. Soustředit se budeme především na podniky, kde tepe party a noční život,“ prozrazuje brand manažerka značky De Kuyper Dagmar Rychterová. „Právě likéry De Kuyper skvěle doplní portfolio Jan Becher Pernod Ricard a díky nim dodáme našim prémiovým značkám další rozměry chutí v míchaných drincích,“ uzavírá.

     

 

 

 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.