BeefeaterMIXLDN6 má své vítěze!

Dne 10.11. 2016 se v Praze konalo české finále mezinárodní barmanské soutěže Beefeater MIXLDN Global Bartender Competition 2016. Letošní ročník této již tradiční soutěže byl spojen s filmem a Londýnem, soutěžící měli za úkol vymyslet drink s ginem Beefeater Dry nebo Beefeater 24 inspirovaný filmem, jenž se odehrává v Londýně nebo má zápletku, která se na britskou metropoli významně zaměřuje. Do 25. září se museli registrovat na webu soutěže a pak v průběhu října ve svém domovském baru drink servírovat.

Celodenní soutěžní klání bylo rozděleno na dvě části, dopolední mixologickou, ze které vyšel vítěz, jež má privilegium jet reprezentovat ČR na celosvětové finále v Londýně první týden v únoru 2017 a druhou, odpolední část, která byla divácká a určila nejlepší koktejl hodnocený přímo pozvanými hosty. Součástí dopolední části byl i program, kdy měli soutěžící možnost nahlédnout do tajů filmových ateliérů Barrandov.

Soutěže se celkem zúčastnilo 22 soutěžících z celé ČR, z nich bylo na základě celkového zhodnocení jejich drinků porotou, jež se skládala ze zástupců firmy Jan Becher – Pernod Ricard, vybráno devět postupujících a jedna divoká karta, která byla soutěžícímu udělena na základě promování jeho koktejlu na sociálních sítích. Mezi finálovými deseti soutěžícími byli zástupci barů z Prahy, Brna, Olomouce a Českého Krumlova.

V odborné porotě, která měla za úkol vybrat jednoho vítěze, jež pojede reprezentovat naši zemi na finále do Londýna, zasedli globální ambasador značky Beefeater a Plymouth Sebastian  Hamilton – Mudge, Tomáš Melzer, který působí v barech Hemingway a Cash Only a Miloš Danihelka z baru L‘Fleur v Praze. Po dlouhém rozhodování určili za vítěze Marka Vybírala, barmana z olomouckého baru The Black Stuff, jehož drink nazvaný Inspector Abberline, inspirovaný filmem „Z pekla“ se skládal z 60 ml ginu Beefeater Dry, 20 ml domácího cordialu z červeného vína, který Marek infuzoval růžemi a kořením, a 3 kapek absintu Pernod. Pokud Marek s tímto koktejlem uspěje i na mezinárodním finále, velkou odměnou mu bude možnost namíchat si pod dohledem master distillera značky Beefeater Desmonda Payne svou vlastní limitovanou edici tohoto klasického londýnského ginu.

Vítězem odpolední části, tedy divácké soutěže, která se odehrávala v baru Cloud 9 v hotelu Hilton, se stal Petr Novotný z Hemingway baru, který svůj drink jménem Oliver Twist namíchal ze 40 ml ginu Beefeater Dry, 10 ml bezového cordialu, několika kapek domácí chmelové tinktury a šampaňského Perrier-Jouët.

   

 

 

 

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.