Beefeater Burrough’s Reserve Edition 2

Minulý týden jsme v Hemingway baru v Praze představili novinku v našem portfoliu – druhou edici ultraprémiového ginu Beefeater Burrough´s Reserve. Edice 2 je pokračovatelem původní receptury Burrough´s Reserve s jediným rozdílem v druhu sudů, ve kterých odpočívá.

Beefeater Burrough’s Reserve Edition 2 navazuje na svého mladšího bratra, který byl českému trhu představen před třemi lety. Jedná se o ultraprémiový gin, jehož složení botanicals se nijak neliší od staré klasické receptury Beefeater ginu, kterou v 70. letech 19. století sestavil James Burrough, zakladatel značky Beefeater. Vyrábí se s využitím původního měděného destilačního kotle z 19. století, jenž nese číslo 12 a jehož kapacita činí pouhých 268 l. Po vydestilování gin podléhá několikatýdennímu odpočinku v sudech po červeném a bílém víně z Bordeaux.

Výsledkem je gin světle měděné barvy s vůní kombinující tóny dřeva, svěžích citrusů a nezbytného jalovce. V hluboké chuti se kromě jalovcových bobulek prosazují také tóny sušeného ovoce a lékořice, v závěru je komplexní a vytrvalý. Beefeater Burrough’s Reserve Edition 2 je primárně určen k pomalému popíjení v čisté podobě, nicméně uplatnit se může samozřejmě i v koktejlech a díky své stale se vyvíjející chuti při různých teplotách je ideálním k párování se sýrem, sušeným ovocem a jinými pochutinami.

Obsah publikovaný na této stránce je určen pouze osobám starším 18 let.

V naší společnosti dbáme na zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu - více na www.pijsrozumem.cz, a proto uživateli našich stránek mohou být pouze osoby starší 18 let.

Prosíme uveďte Vaš VĚK, děkujeme.